Pisarz świętej Faustyny
Świętość jest na ogół przyjmowana jako coś niezwykłego, niedostępnego i nadzwyczajnego. Przekonanie to utwierdzone jest w powszechnie używanym powiedzeniu „nie jestem świętym”. O tym, że wokół nas są ludzie wspaniali i zwykli, a jednak święci, przekonuje wykład jaki w Duszpasterstwie Ludzi Pracy ’90 w Legnicy wygłosił Jan Grzegorczyk z Poznania – pisarz, publicysta, tłumacz, autor scenariuszy filmowych i radiowych. Nosił on tytuł: „O świętej Faustynie i dzieciach marnotrawnych – moje miłosierdziowe przypadki”.
Czytaj całość »»
Ojcowie Zbigniew i Michał – świadkowie miłości
Wśród bardzo ważnych, wspaniałych wykładów w DLP ’90 tym razem będzie zwyczajna opowieść o świadkach miłości. Tutaj już słyszeliśmy o wielu świadkach, którzy byli wierni do końca Chrystusowi, Ojczyźnie, rodzinie, Kościołowi. Teraz także ja chciałbym opowiedzieć o świadkach miłości. Tej Miłości, o której Jezus powiedział, że „nie ma większej od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich”. O miłości i wierze, która zawsze zwycięża. Niegdyś, gdy byłem jeszcze w szkole podstawowej usłyszałem w kazaniu Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego stwierdzenie, którego wówczas nie rozumiałem: „To bł. o. Maksymilian, franciszkanin wygrał wojnę”. Z czasem przyszła refleksja, gdy skojarzyłem to zdanie ze słowami Jezusa: „Kto straci życie z Mego powodu, ten je odzyska”.
Czytaj całość »»
Patriotyzm w Sátoraljaújhely
Tam dbają o tych, których historia oddzieliła od ojczyzny. Nam pozostaje tylko uczyć się, a może kiedyś naśladować.
Sześcioro młodych legniczan (Weronika Mazur, Aleksander Kulik, Oskar Januszkiewicz, Michał Kuryło, Jakub Sprzączkowski, Agata Nakonieczna) między 14 a 20 lipca brało udział w spotkaniu młodych Węgrów z tzw. Basenu Karpackiego. Jest to festiwal patriotyzmu dla młodzieży pochodzenia węgierskiego mieszkającej poza granicami ojczyzny. Skąd wzięli się tam Polacy?
Czytaj całość »»
Życie do obrony
Wykład u franciszkanów był niezwykłą podróżą przez historię, a przewodnikiem był Marek Jurek.
Lider Prawicy Rzeczypospolitej wygłosił wykład pt. "Aktualność cywilizacji chrześcijańskiej". Mówił o relacjach chrześcijaństwa z państwem. Aby zilustrować obecne relacje państwo-chrześcijaństwo, Marek Jurek cofnął się do początków naszej cywilizacji. Wskazał na podstawowe prawdy oraz komórki życia chrześcijańskiego. Chodziło o wolność. godność i prawo każdej jednostki do życia, własnych poglądów czy wolności.
Czytaj całość »»
Aktualność cywilizacji chrześcijańskiej
Wykład Marka Jurka opublikowany w Radio Plus Legnica pod adresem:
http://www.legnica.fm/index.php/dlp/14576-zaproszenie
Wywiad z Markiem Jurkiem dla Radia Plus Legnica pod adresem:
http://www.legnica.fm/index.php/38-fakty-legnica/16018-marek-jurek-w-legnicy-foto
« 1 42 43 44 45 46 47 48 »